Başkanımız


YUSUF ÖZTÜRK
Yönetim Kurulu Başkanı 
İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi

01.11.1968 yılı Yozgat doğumlu olan Yusuf Öztürk, ilk, orta ve liseyi çeşitli illerde okudu. Üniversite eğitimini ise Dokuz Eylül Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Deniz İşletmeciliği ve Yönetimi Bölümü’nden mezun olarak tamamladı. Eğitimini tamamlamasının ardından Martı Link Konteyner Hizmetleri Şirketi’nde stajyer olarak göreve başlayan Öztürk, daha sonra şirketin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yükseldi.

2001 yılından itibaren İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi’nde Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapan Öztürk, 2005-2009 yılları arasında İzmir’i temsilen İMEAK Deniz Ticaret Odası’nda Meclis Üyesi olarak görev yaptı. Yusuf Öztürk, 2013, 2018 VE 2022 yıllarında yapılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Organ Seçimlerinde İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı olarak  seçildi.

Yusuf Öztürk, DenizTemiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı, Ege Genç İşadamları Derneği Onur ve Danışma Kurulu Üyesi, Dokuz Eylül Üniversitesi Vakfı Başkan Yardımcısı, geçmiş dönem Türkiye Yelken Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve ayrıca İMEAK Deniz Ticaret Odası Deniz Turizm Çalışma Grubu üyesidir.

İngilizce bilen Yusuf Öztürk, evlidir.