TURMEPA İZMİR ŞUBESİ

DENİZTEMİZ DERNEĞİ/TURMEPA İZMİR ŞUBESİ

TURMEPA, ülkemiz kıyı ve denizlerinin korunmasını ulusal bir öncelik haline getirmek ve gelecek nesillere temiz denizlerin kucakladığı yaşanabilir bir Türkiye bırakmak amacıyla, 8 Nisan 1994 tarihinde Rahmi M. Koç’un kurucu başkanlığında, Deniz Ticaret Odası ve bir avuç deniz sevdalısıyla birlikte başlatılmış bir sivil toplum hareketidir.

Hayata geçirdiği projelerle, gerek ulusal gerekse uluslararası alanda kamuoyunun yakından tanıdığı TURMEPA, 25 yıl içinde Türkiye’nin önde gelen deniz odaklı sivil toplum kuruluşu haline gelmiştir. 1995 yılında yayınladığı “Denizleri Koruma Deklarasyonu” ile IMO, UNEP, The Club of Rome, ICS ve IUCN gibi organizasyonların uluslararası platformlarda desteklerini alan TURMEPA, 19 Haziran 2000 tarihinde Bakanlar Kurulu’nca alınan kararla, kamu yararına çalışan dernek statüsünü elde etmiştir.

DenizTemiz Derneği/Turmepa-İzmir Şubesi 2006 yılından bu yana İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi çatısı altında faaliyetlerini sürdürmektedir. Denizi ve denizciliği sevdirmek, farkındalık yaratmak ve sosyal sorumluluk bilincini geliştirmek amacıyla çeşitli sürdürülebilir eğitim projeleri, kıyı, deniz ve deniz dibi temizliği etkinlikleri gibi bir çok faaliyet yerel, ulusal ve uluslararası paydaşlar ile birlikte İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi bünyesinde gerçekleştirilmektedir.

DenizTemiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Üyeleri

Yusuf ÖZTÜRK - Yönetim Kurulu Başkanı 

Mihri ÇELİK – Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı

Argun GÜNDÜÇ - Yönetim Kurulu Üyesi

Kenan YALAVAÇ - Yönetim Kurulu Üyesi

Hakkı DENİZ - Yönetim Kurulu Üyesi

Onur N. KANIER - Yönetim Kurulu Üyesi

Emre ERDOĞAN - Yönetim Kurulu Üyesi


DenizTemiz Derneği/TURMEPA İzmir Şubesi İletişim Bilgileri

Songül ÖZGÜR ALTINOK (Proje Kooridatörü)

Tel          : +90(232) 425 72 15
GSM       : +90 (534) 646 36 67
Faks       : +90(232) 441 87 96 
Web       : www.turmepa.org.tr
Adres     : Cumhuriyet Bulvarı No:43 Pasaport-Konak / İZMİR