44.Grup - Nace Kodları

Nace Kodu Tanımı
71.12.06 Ulaştırma Projelerine Yönelik Mühendislik ve Danışmanlık Faaliyeleri (Karayolu, Köprü, Tünel, Demir Yolları, Havaalanı, Petrol Ve Gaz Taşımacılık Projeleri, Liman Vb.)
71.12.08 Sanayi ve imalat projelerine yönelik mühendislik ve danışmanlık faaliyetleri (haddehaneler, farineriler, ulaşım araçları, sanayi makineleri, vb.)
71.12.10 Mühendislik danışmanlık hizmetleri (bir projeyle bağlantılı olarak yapılanlar hariç)
74.90.90 Başka yerde sınıflandırılmamış diğer mesleki, bilimsel ve teknik faaliyetler (çevre danışmanlığı, güvenlik danışmanlığı, matematikçiler, istatistikçiler, agronomlar vb. tarafından verilen danışmanlık hizmetleri, patent aracılığı vb.)
80.10.05 Özel Güvenlik Faaliyetleri (Şirketlerce Zırhlı Araç Sağlama, Para, Vb. Değerli Şeylerin Toplanması Ve Dağıtımı, Koruma Ve Devriye, Araç Park Kontrol, Koruma Köpeği Eğitimi, Parmak İzi Tespiti Vb. Dahil, Kamu Güvenliği Hariç)
85.32.15 Ticari sertifika veren havacılık, yelkencilik, gemicilik. Vb. kursların faaliyetleri
85.32.90 Mesleki amaçlı eğitim veren diğer kursların faaliyetleri
93.19.03 Spor ve eğlence amaçlı sporlara ilişkin destek hizmetler (balıkçılık ve avcılık spor alanlarının işletilmesi, avcılık, balıkçılık ve dağcılık rehberliği, yarış atı ahırı ve yarış aracı garajlarının hizmetleri, spor ve eğlence hayvanlarının eğitimi, vb.)
70.22.02 İşletme ve diğer idari danışmanlık, faaliyetleri (Bir organizasyonun stratejik, mali, pazarlama,üretim, iş sürecleri, proje vb. yönetim hizmetleri ile ticari marka ve imtiyaz konularında danışmanlık)
78.30.03 Diğer insan kaynaklarının sağlanması (Uzun süreli çalışma dönemleri için personel sağlanması hizmetleri)
84.13.17 Ulaştırma ve iletişim ile ilgili kamu yönetimi hizmetleri

Meslek Komiteleri Menüsü