• Anasayfa
  • |
  • 19 Eylül Gaziler Gününü Kutluyoruz

19 Eylül Gaziler Gününü Kutluyoruz

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e, “Mareşal Rütbesi” ile “Gazilik” unvanının verildiği 19 Eylül 1921 tarihinin yıldönümünü “Gaziler Günü” olarak kutluyoruz.

Tarihi boyunca şanlı zaferlere imza atan Türk milleti, İstiklali söz konusu olduğunda şartlar ne olursa olsun tüm tehditlere karşı koymuştur. Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda, Kıbrıs’ta, 15 Temmuz’da düşman ve hainlere karşı verilen mücadeleler bu kararlılığın en somut göstergeleri olarak yakın tarihimizdeki müstesna yerlerini almıştır.

Ülkemizin bağımsızlığı uğruna büyük fedakârlıklar gösteren şehitlerimiz ve gazilerimizin kahramanlıklarını hiçbir zaman unutmamalı, Türk bayrağının bu topraklarda ne pahasına özgürce dalgalandığını yeni nesillere en iyi şekilde öğretmeli, gelecekte vatanımıza yönelecek tehditleri gözlerini kırpmadan bertaraf edecek nesilleri yetiştirmeliyiz.

Bu vesile ile başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve tüm gazilerimizi şükranla anıyor, hayatta olan gazilerimize uzun ve sağlıklı bir ömür diliyorum. Gaziler Günü kutlu olsun.

Tamer KIRAN
İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Sliderlar