19 Mayıs

İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Kıran, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Tamer Kıran, mesajında şunları kaydetti: 

“Ülkemizin bağımsızlık meşalesinin yakıldığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un yıldönümünü kutluyoruz. Bundan 103 yıl önce genç bir subay olarak Samsun’a adım atan Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları sıkıntı ve yokluklar içerisinde başlattıkları Millî Mücadeleyi zaferle sonuçlandırmış, Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur. 

19 Mayıs’ı, bağımsızlığımızın teminatı, geleceğimizin mimarları ve koruyucuları olarak gördüğü gençlere armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden giderek gençlerimize güveniyor, istikbalimizin teminatı olacaklarına yürekten inanıyoruz.   

Büyük bir hızla değişen dünyamızda bilim, teknoloji başta olmak üzere her alanda çağı yakalamak ve bir adım ileriye taşımak için gençlerimizin hayallerine, heyecanına ve enerjilerine ihtiyacımız olduğunun bilinciyle onları her alanda desteklemeyi en önemli görevlerimizden biri addediyoruz. 

Bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

Tüm Sliderlar