• Anasayfa
  • |
  • 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliği’ni kabul ettiği tarih olan ve Öğretmenler Günü olarak kutlanan 24 Kasım vesilesiyle tüm öğretmenlerimize şükran ve saygılarımı sunuyorum.
Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılını kutluyoruz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, milletimize bırakılmış en büyük miras ve vazgeçilmez değer olan Cumhuriyeti gençlere emanet ederken, “Öğretmenler! Cumhuriyet, fikren, ilmen, fennen, bedenen kuvvetli ve yüksek seciyeli muhafızlar ister. Yeni nesli bu nitelik ve kabiliyette yetiştirmek sizin elinizdedir.” sözüyle öğretmenlik mesleğinin önemine vurgu yapmıştır.
Dünya büyük bir hızla değişirken, Cumhuriyetimizin 100. yılını Türkiye Yüzyılı’na taşıyacak gençlerimizi yetiştirecek öğretmenlerimizin, ülkemizin çağdaş uygarlık seviyesine ulaşma yolculuğunda aynı kararlılıkla yürümeye devam edeceklerine yürekten inanıyorum.
Tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyor, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere ebediyete intikal etmiş, görevi başında şehit olmuş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve hürmetle anıyor, emekli öğretmenlerimize sağlıklı ve huzurlu günler diliyorum.

Tamer KIRAN
İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı
Piri Reis Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı

Tüm Sliderlar