• Anasayfa
  • |
  • Başkanımız Tamer Kıran'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Başkanımız Tamer Kıran'dan 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Mesajı

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Milli Mücadelemizi başlatmak üzere Samsun’a çıktığı tarih olan 19 Mayıs 1919’un, 104. yıldönümünü kutluyoruz.

Bu tarih, millet iradesine dayanan tam bağımsız bir devletin kuruluşu için en önemli dönüm noktalarından birisi olmuş, aynı hedef ve idealler etrafında toplanan bir milletin, bütün imkânsızlıklara rağmen düşmana karşı başlattığı varoluş mücadelesi sonucunda tam bağımsızlık kazanılmıştır.

Zorlu mücadelelerle kazanılan zaferlerin ardından kurulan Cumhuriyetimizin ilelebet payidar olmasının ancak iyi eğitim almış, özgüveni yüksek, kendini sürekli geliştiren gençler vasıtasıyla olacağına inanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk, 19 Mayıs'ı, Gençlik ve Spor Bayramı olarak gençlere armağan etmiş, onlara olan güvenini; "Ey yükselen yeni nesil, istikbal sizindir. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yüceltecek ve devam ettirecek sizlersiniz" diyerek ifade etmiştir.

Hakikaten kuruluşundan bu yana bir asır geçen Türkiye Cumhuriyeti’nin bugün bilim ve teknolojide geldiği nokta, başta savunma sanayimiz olmak üzere yerli, milli ve yüksek teknolojiye dayanan eserlerin genç nesillerimiz tarafından üretiliyor olması bizler için ayrıca bir gurur vesilesidir.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor; Türk gençliğinin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.

Tamer KIRAN
İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı

Tüm Sliderlar